KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14677195
nr 1467 7195
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, "Västgöta nation". Signerad. Olja på pannå, 44x31, yttermått inklusive ram: 54x41 cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 16 maj 2022
kl 20:16:33
500 kr
600 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Charles Sjöholm
Läs mer om Charles Sjöholm